Please Log-in or Register to get full access to the forums.

ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 2 رأی - میانگین امتیازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
نقد تمامی دایان ها و تجربه های شخصی ام!
نویسنده پیام
کاربر انجمن
وضعیت : آفلاین
اعتبار: 94
سپاس ها 365
سپاس شده 1317 بار در 288 ارسال

ارسال: #1
نقد تمامی دایان ها و تجربه های شخصی ام!
به نام خدا.
سلام به همه کاربرای عزیز. دیدم تو بخش نقد های اورجینال صحبت های پراکنده ای راجع به ورژن های مکعب های دایان شد گفتم همه رو طبق تجربه های شخصی خودم براتون به ترتیب بیان کنم

دایان 1: خودم نداشتم
از روی ساختار داخلی مکعب میشه فهمید که این مکعب در رده های سایر مکعب های دایان نیست و احتمالا در بهترین حالت شبیه FII هست. بیشتر از این چیزی نمیدونم!

دایان 2 (گوهنگ): مدت زمان کارکرد: 6 ماه! نمره کلی از 20: 18
این مکعب رو من 6 ماه کار کردم و به جرات می تونم بگم بهترین دایان 2 ایران بود در زمان خودش!!! موقعی که من تازه در کیوب سنتر عضو شده بودم و می گفتم گوهنگم کات 60 میزنه همه می گفتن خالی می بنده!!! اقای قناد و لاکامه خاطر دارن به احتمال زیاد که وقتی فیلمشو گذاشتم همه تعجب کرده بودند!!!! می گفتند غیر ممکنه!!! ولی خوب واقعا تا 60 میزد و عالی بود اما طبق معمول ترس از پاپ رو همیشه داشتم!! این شد که این مکعب عالی رو رها کردم و رفتم سرغ دایان 2 never pop!!

دایان 3 (لینگ یون): مدت زمان کارکرد: 3 ماه نمره کلی از 20: 14
نقاط قوتی که نسبت به گوهنگ بتونم بگم اینه که این مکعب برای دست های کوچیک مناسب تر هست همین و بس!!! از نظر کات، سرعت و ... از گوهنگ پایین تر هست. کاتش حدود 42 43 هست و اگه درست تنظیم بشه پاپش هم مثل گوهنگ میشه!! ولی معمولا پاپش کمتره، چون پیچ هاش رو سفت می کنند و کاتش کمتر میشه! (ساختارش اینطوریه!)

دایان 4 (لون هوی) : مدت زمان کار کرد: 3 هفته نمره کلی: 17
پاپش واقعا کمه این مکعب اگه درست تنظیم بشه و یه فرقی که پاپش با دایان 2 و 5 داره اینه که کرنر و ادج با هم در میان و پرتنمیشه!!!!!!!! یعنی فقط از سر جاشون در میاد و میشه سریع جاشون زد با یه فشار!! این بزرگ ترین مزیت دایان 4 هست!!! معایبی هم داره و اینه که سایزش یکم کوچیکه و سرعتش به مراتب پایین تر از 2 3 5 هست! اما من با همین مکعب چندین بار رکورد های 11 و 12 زدم اونم بدون شانس! پس میشه گفت جز مکعب های عالی هست!

دایان 5 (ژان چای): مدت زمان کار کرد: 3 هفته: نمره کلی:17
میشه گفت یکی از سرعتی ترین مکعب های حال حاضر که اسپیدکیوبر ها اونو به دلیل سرعتش انتخاب می کنن و کات فوق العاده ای داره!!! در نوع خودش کم نظیره! اما معایبی که داره هم کوچیک نیست!!!
به عنوان مثال اگه شما تو مسابقه با این مکعب پاپ کنید یا باید dnf کنید یا در خوش بینانه ترین حالت 15 ثانیه به رکوردتون اضافه میشه!! اون هم به دلیل اینه که پاپش وحشتناکه و وقتی پاپ کنه تقریبا همه مهره ها بیرون میریزه!!!!!
مشکل دیگه هم کلیکی بودنشه که به مرور زمان کم میشه، اما اولش تو ذوق میزنه یکم! در کل می تونم بگم مکعب عالی و فوق العاده ای هست اما من به دلیل همین پاپ زیادش ازش استفاده نمی کنم.

دایان 3 ورژن 2: مدت زمان کار کرد: 2 روز نمره کلی: زیاد باهاش کار نکردم و نمره نمیدم!
مکعب خوبی بود اما از دایان 5 کلیکی تر و کوچیک تر بود و پاپش هم قابل کنترل تر از دایان 5 بود، چون موقعی که کات قدرتی می کشیدی پاپ می کرد و در بقیه حالات مطمئن بود. در کل به دلایلی که بالا گفتم زیاد ازش خوشم نیومد و استفاده نکردم. اما می تونم بگم چیزی از نظر سرعت از دایان 5 کم نداشت (واقعا میگم!!)

دایان 2 Never Pop Off: مدت زمان کار کرد: 4 ماه نمره: 19.5!!!!!!!
این مکعب همون دایان 2 تورپیدو دار هست که تنها مشکل دایان 2 رو حل می کنه!!!!!
دیگه با توجه به اینکه نمره 19.5 دادم توضیح نیاز نداره!!
کات تا 45، بدون پاپ، سرعت دایان 2!!!!، اصلا کلیکی نیست!!!!، هیچ مشکلی نداره به جز یکی که به همون دلیل 19.5 دادم بهش!!!
بعضی هاشون موقع کات زدن یه گیر کوچیک می کنن!! البته برای من این طوری بود که مشکلشو با یه Mod ساده حل کردم!!! بهترین رکورد شانسیم 9.16 بوده و بدون شانس 10.77!!! واقعا مکعب بی نظیری هست. تو این همه مکعب ندیدم رو دستش. فقط قیمتش واقعا گرون تر هست و برای کسی که حرفه ای کار نمی کنه روبیک رو اصلا به صرفه نیست که بخره!!!

روبیک جدید دایان 2 ورژن 2: مدت زمان کارکرد: حدود 2 ساعت (تازه 2 ساعته که دستم رسیده و اولین بار هم هست که تو ایران میاد!)
کات 45، بدون پاپ، سرعت از دایان 2 یکم بیشتر، اصلا کلیکی نیست!
من با توجه به زمانی که این مکعب رو دارم میتونم بگم که یکی از بهترین مکعب های شرکت دایان هست، چون دایان 5 رو زمانی که اومد من اصلا نمیتونستم باهاش کار کنم اما این روبیک رو باهاش رکورد های 13 14 زدم و یک رکورد 10.42 هم زدم (با اسکیپ)!!!! در صورتی که روبیک نو اصلا خوشدست نیست و نمیشه این رکوردها رو باهاش زد (یعنی من نمیتونم این رکورد هارو بزنم). واقعا عالی هست به نظرم، به خصوص رنگ بندی جدیدش که رنگ بنفش هم داره عالیه. اولش عادت نداشتم به این رنگ بندی اما الان کاملا عادت کردم.در کل فعلا نمره 19.75 میدم، اون 0.25 هم چون هنوز خیلی باهاش کار نکردم نمیدم و باز هم باید ببینم چه مشکلی داره در اینده، چون بالاخره هیچ روبیکی بی نقص نیست!

فکر کنم نقد کاملی بود از روبیک هایی که داشتم. باز هم اگه نظری داشتید خوشحال میشم اعلام کنید.
01-04-2012 07:13 PM
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس شده توسط Sadegh Saeidian ، Ali gh ، vahid mohammad yahya ، Emad ، Ramin yazdi ، Mahdi Ghannad ، مجید قطب الدینی ، mostashar ، Makan Mahmudi ، mohammadreza ، aghajanloo ، Minxer ، mehdi ghaderi ، amin.azd1997 ، RaVEn ، Vahid Ahmadi ، Salavati ، Mehran Shakarami ، Sina Salehpour ، ali-aghataher ، PARHAM SAEEDNIA ، ebi15 ، S.M.S.Majidi ، cube sloving ، Ehsan Rajabi Vahdat ، Cheta ، WereWolf33 ، الهه فتاحی ، M.Humand ، MaHaN ، shahrad ، ferybaraz ، Taha81 ، mahdi80 ، Mostafa ، alirezadigi
کاربر انجمن
اعتبار: 45
سپاس ها 170
سپاس شده 279 بار در 105 ارسال

ارسال: #2
RE: نقد تمامی دایان ها و تجربه های شخصی ام!
ولی در کل به نظر من بین دایان ها (به جز never pop off چون نداشتم) 2 و5 از بقیه بهترن و کاملا در یک سطح قرار دارن پاپشونم بستگی به کیوبرش داره چون دایان 5 از کرنر پاپ میشه (دلیل پخش شدن زیادش بعد از پاپ همینه) و دایان 2 از ادج و واقعا طرز روبیک گرفتن کیوبر تعیین میکنه که کدوم یکی پاپش کمتره (وا3 من که 5 بهتر بودهSmileSmile )

پرواز سقوط پرواز سقوط پرواز سقوط پرواز سقوط پرواز سقوط پرواز سقوطـــــــ...
این داستان زندگی من بود...
01-04-2012 07:36 PM
 سپاس شده توسط aghajanloo
کاربر انجمن
سپاس ها 365

ارسال: #3
صادق جان اوایلی که کیوب سنتر کارشو شروع کرده بود تازه دایان 5 اومده بود و بحث های زیادی بین بچه ها شده بود که من می گفتم دایان 5 پاپش شدیده و این حرفا اما خیلی ها هنوز نداشتند و می گفتند دایان 5 بهتره!!
اقای شجایی هم که الان مدیر ارشد اونجا هستند یکی از طرفدارای افراطی دایان 5 بود اون موقع!!! (بچه هایی که اونجا بودن یادشونه!!)
ایشون هم در مسابقات تهران به دلیل پاپ نتونستند رکورد های خودشونو بزنن (تو فینال) و هم در مسابقات جهانی طبق گفته خودشون اصابشونو خورد کرده بود!! این شد که از دایان 5 برگشت، در صورتی که تا قبل مسابقات تهران 1 بار هم پاپ نکرده بودند باهاش و خیلی هم کار کرده بودند باهاش!!
01-04-2012 07:42 PM
 سپاس شده توسط Sadegh Saeidian ، aghajanloo ، MaHaN
کاربر انجمن
اعتبار: 26
سپاس ها 108
سپاس شده 391 بار در 156 ارسال

ارسال: #4
من هنوزم میگم پاپ دایان 5 خیلی کمهBig Grin
من فقط و فقط یه بار باش پاپ کردم اونم روز مسابقه موقع تمرین
حداقل میتونم بیشتر ریسک کنم نسبت به 2.

مهدی بازمیگردد...!
01-04-2012 07:59 PM
 سپاس شده توسط Sadegh Saeidian ، aghajanloo ، Cheta
کاربر انجمن
اعتبار: 5
سپاس ها 396
سپاس شده 187 بار در 90 ارسال

ارسال: #5
نمشه دایان5 رو یه کاریش کرد که never pop بشه؟؟؟
مثلا بشه dayan5 never pop off
اون وقت هم سرعتش از دایان2 بیشتره هم دیگه پاپ نمیکنهSmile

سلامی دوباره به کیوبینگ.....
01-04-2012 08:03 PM
 سپاس شده توسط aghajanloo
کاربر انجمن
سپاس ها 365

ارسال: #6
نه دیگه ساختار یه جوریه که خودش به اصطلاح نور پاپ هست، اما خوب طراحیش این طوریه و پاپ می کنه بعضی اوقات!!
این رو هم بگم که خیلی ها دایان 5 دارن و ازش راضین و به همه روبیک ها ترجیح میدنش مثل اقای قناد و اقای سلیمانی!!
می تونید ازشون سوال کنید و ببینید که نظرشون چی هست اما اگه کیوبری هستید که ترس از پاپ دارید مثل من و با روبیک شل عادت دارید کار کنید شاید نظر من رو پیدا کنید.
01-04-2012 08:06 PM
 سپاس شده توسط mr.ali ، aghajanloo
کاربر انجمن
اعتبار: 8
سپاس ها 119
سپاس شده 212 بار در 117 ارسال

ارسال: #7
دایان سه اسمش هست لینگ یون نه لینگ یانگ:
ling yun.
اون ساختار نور پاپ اف که دایان 2 هایی که میگید دارن همون تورپیدو تشریف دارن که از دایان 3 به بعد (به بعد یعنی 4و5)
دارن.........
احتمالا بخاطر همینه...
یکی میاد در بیاد به تنهایی نمیتونه چون بقیه مهره ها گیرش میندازن برا همین همه رو با خودش میکشه بیرون گند میزنه به همه چی.

انسان همانند قطعات روبیک است. به کمک دیگران ایستاده.
زندگی مانند روبیک چندین حالت دارد. ولی این ما هستیم که انرا انتخاب می کنیم.
برچسب های روبیک از بین میروند و مهره ها ماندگارند. سعی کنیم از مهره ها باشیم.
زندگی همچون روبیک است. تک تک اعمال و حرکات ما بر اینده تاثیر دارد.
LAKAME_MAN
(آخرین ویرایش در این ارسال: 01-04-2012 09:04 PM، توسط ◇☆LAKAME_MAN★◆.)
01-04-2012 09:01 PM
 سپاس شده توسط aghajanloo
کاربر انجمن
سپاس ها 365

ارسال: #8
مورد اول اصلاح شد.
در مورد نور پاپ:
نقل قول: این مکعب همون دایان 2 تورپیدو دار هست که تنها مشکل دایان 2 رو حل می کنه!!!!!

این خط رو خوندی؟ منم همینو میگم دیگه!! مشکلشم با یه مد ساده قابل حله!!
برای من اینطوری بود! اقای قطب الدینی هم دارم میتونید سوال کنید این طوری هست یا نه!
کلا تورپیدو کات رو کم می کنه اون هم به همین دلیل که شما تو پستت گفتی
01-04-2012 09:14 PM
 سپاس شده توسط aghajanloo
کاربر انجمن
اعتبار: 25
سپاس ها 361
سپاس شده 388 بار در 104 ارسال

ارسال: #9
منم تا حالا با سه مدل از دایان کار کردم...2_4 و 5
دایان 2 همونیه که هر روز دستمه و باهاش تمرین میکنم...و همیشه ازش رازی بوده و هستم
دایان 4 که تو میتینگ ها باهاش کار کردم و به خاطر اندازه کوچک و برعکس دستای بزرگ من قیدشو زدم!
دایان پنج که تو مسابقات باهاش کار کردم و از هرکی که میگرفتم یکی دو بار باهاش پاپ میکردم..
در حال حاضرم تمرکزم روی همین دایان 2 never pop هست که با توجه به قیمت بالاش فعلا کاری باهاش ندارم تا هر وقت وضعم خوب شهBig Grin
01-04-2012 09:18 PM
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس شده توسط aghajanloo
کاربر انجمن
اعتبار: 123
سپاس ها 705
سپاس شده 1191 بار در 438 ارسال

ارسال: #10
به نظر من دایان2کوهنگ عالی
01-04-2012 10:05 PM
 سپاس شده توسط aghajanloo
ارسال پاسخ 

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان